Címlistások

Ahogy mélyül a válság itthon úgy szaporodik azoknak a kétségbeesett vállalkozásoknak a száma, akik bedőlnek a „vásárolt legális magyar e-mail címlista” baromságnak azaz e-mailes DM kampányba kezdenek. Ezzel még így nem is volna baj, mert mint megtanultam a mondást: „mindenki úgy szopatja magát ahogy akarja”. Csak hogy ez engem is kezd már zavarni.

Nap mint nap telenyomják olyan SPAM-el a postafiókom, amit soha sem kértem, ráadásul úgy is olvasás nélkül törlöm. A levél végén persze elegánsan hivatkoznak, hogy ez mitől is legális és persze mellékelik a kamu leiratkozó linket is, ami tapasztalataim szerint inkább egy „megerősítem, hogy olvastam, és feliratkozom mindenre” opciót rejt. Tapasztalatom szerint különben ezek a „legális címlisták” jellemzöen két csoportra oszthatók, az info@cegesdomain.hu jellegűek és a weboldalakról összevadászott címeket tartalmazók.

Ez eddig nem nagy cucc, miért is írok róla? Elkeztem építeni egy antiDM adatbázist, amibe ezeknek a cégeknek illetve a levelek kiküldését végrehajtó csatlósaik adatait gyüjtöm. Az adatbázis alkalmas arra, hogy e-mail szerver feketelistájaként használjuk. Mióta beindult ez a kis gyüjtögetés, már nem bosszúság egy újabb bejövő SPAM, mivel szépen gyarapítja a kis listánkat. Akár meg is köszönhetnénk, hogy önként feliratkoznak :). Mióta használom a céges postafiókjaimon, hetente alig esik be egy-két DM e-mail.

A blokklistát hamarosan a közösség számára is hozzáférhetővé teszem.